Hlavní obsah

Online kurz Jaro s hudbou

🌼 Chcete hudební inspiraci pro práci s dětmi na celé jaro?

🌼 Chcete rozvíjet ve svých předškolních dětech hudební schopnosti a dovednosti, ale nevíte jak na to?

🌼 Chcete děti aktivně rozvíjet pomocí hudby?

Připravila jsem pro vás internetový kurz Jaro s hudbou, ve kterém vám ukážu, jak můžete jednoduše hudebně rozvíjet děti i vy. Ke všem materiálům v kurzu se dostanete přes internet, můžete si je tedy procházet z pohodlí vašeho domova.

VSTOUPIT DO KURZU

Veru

Jmenuji se Veronika Pazderková a jsem lektorka hudebních kurzů pro učitele, muzikoterapeutka, pedagožka HV a vedu kroužky pro rodiče s dětmi od 1,5 roku. Své zkušenosti také sdílím na stránkách Hudebniště.cz, FB stránce Hudební hřiště a FB skupině Hrajeme si s hudbou.

Velmi si užívám chvíle, kdy si můžu s dětmi hrát s hudbou. Pokud bych měla najít jedno jediné slovo pro popis, co při této práci zažívám, bylo by tím slovem slovo RADOST.

Když jsem byla na mateřské, uvědomovala jsem si jako muzikant důležitost hudby pro rozvoj dětí, ale den jednoduše nebyl nafukovací. Někdy jsem měla energii a čas vymýšlet po uložení dětí hudební aktivity na následující den, jindy jsem usínala dřív, než jsem dětem dozpívala ukolébavku. 
(Možná se vám to někdy taky stalo třeba při vyprávění pohádky. Ten moment, kdy už vlastně spíte, ale zároveň ještě vyprávíte pohádku a děti vás pak budí slovy: Mami, ty spíš? :-D)

Snažila jsem se začleňovat hudbu do každodenních činností, pokud možno s co nejmenším úsilím. Byla jsem spokojená, že své děti dokážu přirozeně hudebně rozvíjet. 

Pak ve mně jednoho dne konečně dozrála myšlenka, že bych se mohla přihlásit na výcvik v muzikoterapii. A najednou mi bylo jasné, že to je moje cesta. Hudební činnosti, které jsem s dětmi do té doby dělala intuitivně získaly nový rozměr. Začala jsem objevovat, jak a proč si s hudbou s dětmi hrát.

Nejprve jsem pracovala s dětmi v lesních mateřských školkách, vedla hudební část kroužku pro předškoláky a užívala si hudební aktivity jako lektorka kroužku pro rodiče s malými dětmi. Potom mě osud zavál do waldorfské školy, kde hudebně pracuji s dětmi nižšího školního věku a ve speciální třídě.

Pro malé děti je hraní si jedna z nejpřirozenějších činností. A tak jsem si s nimi hrála s hudbou.

Jak kurz probíhá?

 • Po zakoupení kurzu vám pošlu přístupové údaje pro přihlášení do kurzu.
 • Po dobu 6 týdnů vám každý týden otevřu jeden tematicky zaměřený modul a před Velikonocemi získáte navíc hudební materiály k tomuto svátku.
 • Během kurzu se budeme potkávat v uzavřené facebookové skupině.

Přečtěte si, co o mých kurzech píší účastníci:

screenshot FB reference

screenshot FB reference

screenshot FB reference

Kurz Jaro s hudbou je určený rodičům, prarodičům, učitelům a učitelkám v MŠ a průvodkyním a průvodcům předškolních dětí. Zkrátka všem, kteří chtějí do života dětí začlenit hudbu a hudební činnosti.

 

Co se v kurzu dozvíte a naučíte?

JAK SI S HUDBOU HRÁT?

Seznámím vás s řadou hudebních her, které rozvíjí nejen hudební dovednosti předškolních dětí, ale mají také vliv na rozvoj mnoha dalších dovedností, například komunikačních, sluchových a pohybových.

JAK PRACOVAT S RYTMEM U MALÝCH DĚTÍ?

Zjistíte, jak to mají malé děti s rytmem a jak rozvíjet jejich cit pro rytmus. Rytmus v životě dítěte ovlivňuje mnoho oblastí, včetně komunikace a hraje důležitou roli i při zvládání čtení, psaní, počítání ve škole.

JAK ROZVÍJET ZPĚV U PŘEDŠKOLÁKŮ?

Povíme si o tom, jak a proč zpívat s dětmi. Není to nijak složité, ale je dobré vědět, co dětským hláskům dělá dobře a co jim naopak může škodit. Je to podobné, jako kdybyste drželi při malování pastelku například sevřenou pěstí. Děti by se od vás učily nápodobou nesprávný úchop.

JAK SOUVISÍ POHYB S HUDBOU U DĚTÍ?

Malé děti prožívají hudbu celým tělem, a proto věnuji v kurzu jeden modul hudbě a pohybu.

JAK VŠE PROPOJIT S POHÁDKOVÝM PŘÍBĚHEM?

Děti milují pohádky a některé hudební aktivity se dají velmi lehce začlenit do příběhu. Ukážeme si, jak na to.

 

Jaké materiály a benefity získáte?

 • V každém ze šesti modulů jsou pro vás připravené tematické básničky, písničky a říkadla, se kterými můžete v daném týdnu s dětmi pracovat. Jedná se většinou o poklady z naší lidové tvorby a o mou autorskou tvorbu.
 • V jednotlivých modulech také najdete hudební hry, které se vztahují k jednomu ze sedmi témat kurzu.
 • Dále jsem pro vás přichystala 6 + 1 jarních pohádek s hudebními aktivitami, se kterými jsem s dětmi v minulých letech pracovala.
 • Natočila jsem pro vás také 6 + 1 videonávodů na výrobu jednoduchých hudebních nástrojů, které si s dětmi během jara můžete společně vyrobit
 • Práce na kurzu pro mě nekončí toto jaro. Stejně jako já stále získávám nové informace a zkušenosti, mám v plánu i tento kurz aktualizovat a doplňovat. Ke všem aktualizacím budete mít přístup bez navýšení ceny kurzu.
 • Záleží mi na tom, aby byl můj kurz srozumitelný a abyste mohli začít s dětmi pracovat ihned po zahájení kurzu. Kromě textu tedy najdete v kurzu i mnoho videí a videonávodů.
 • Součástí kurzu je také uzavřená FB skupina Jaro s hudbou, kde se budeme potkávat po celou dobu trvání kurzu.
 • Ve FB skupině se také můžete těšit na živá vysílání, pracovní listy a další inspiraci.

UŽ VÍM DOST A CHCI VSTOUPIT DO KURZU

Někdy může být náročné začít něco nového, když nemáte dostatek času a sil si získat potřebné informace. Navíc pustit se do něčeho, co jste nikdy nedělali je opravdu velká výzva.

Pokud ale cítíte, že rozvíjení dětí pomocí hudby s vámi rezonuje, neodkládejte své rozhodnutí na někdy. Většinou se nenajde lepší chvíle, než je právě teď.

Ke kurzu se navíc můžete opakovaně vracet.

V tomto jarním kurzu dostanete vše, co potřebujete k tomu, aby se hudba stala součástí každodenního života vás a vašich dětí.

Když zrovna budete mít dost tvůrčích sil, můžete si s materiály z kurzu hrát a přetvářet si je. Stejně tak ale můžete použít materiály tak, jak jsem je napsala. Tipy, jak s nimi pracovat, se dozvíte přímo v kurzu.

Nemusíte se probírat hromadou informací na internetu a zvažovat, kterou hudební činnost s dětmi zkoušet. To, co v kurzu předávám, jsem vyzkoušela s mnoha dětmi a vím, že to funguje.

Vybrala jsem tolik aktivit, abyste s nimi mohli pohodlně pracovat v průběhu týdne, ale zároveň aby vás množství nezahltilo.

Cena kurzu Jaro s hudbou je 2950 Kč.

Prožijeme spolu celkem 7 hudebních týdnů a v přepočtu to tedy vychází
na 422 Kč na týden.

Cenu jsem záměrně stanovila takovou, aby nebyla překážkou pro vstoupení do kurzu, ale aby vás zároveň motivovala k akci. Sebelepší informace a materiály vám k ničemu nebudou, pokud se nerozhodnete s nimi začít pracovat.

ANO, CHCI DO KURZU

Co za tuto cenu získáte?

 • 6 + 1 týdnů inspirace k hudebnímu rozvíjení vašich dětí
 • jarní hudební materiály
 • pohádky s hudebními činnostmi
 • přístup do uzavřené podpůrné FB skupiny Jaro s hudbou
 • Přístup k záznamu 3 webinářů z cyklu Jak rozvíjet děti pomocí hudby
 • bezplatné aktualizace kurzu
 • časově neomezený přístup

Také vám dávám garanci vrácení peněz, pokud během prvního týdne zjistíte, že vám kurz nevyhovuje.

Témata jednotlivých modulů jsou:

🌱 0. MODUL naslouchání/předjaří
🌱 1. MODUL hudba/vítání jara
🌱 2. MODUL rytmus a technika hry na tělo/stromy a květinky
🌱 3. MODUL zpěv/návrat ptáčků 
🌱 4. MODUL melodie a pentatonika/zvířátka a mláďátka
🌱 5. MODUL hudba a pohyb/čištění studánek a déšť
🌱 6. MODUL hudba a příběh/máj
🌱 BONUS velikonoční inspirace


Co když…

Možná vás napadá:

 • Co když zjistím, že mi kurz nevyhovuje?
  To se samozřejmě může stát. Záleží mi na tom, aby pro vás byl kurz přínosný a pomohl vám prožít s dětmi jaro s hudbou. Pokud ale zjistíte, že vám tento kurz nepřináší užitek, můžete do 7 dnů od spuštění kurzu, tedy do 20. 3. 2024 požádat o vrácení kurzovného. Bez zbytečných otázek vám zašlu zpět vámi zaplacenou částku.
 • Co když si všechny informace z kurzu nezapamatuji?
  To vůbec nevadí. Do kurzu budete mít přístup časově neomezený. Navíc vás budu informovat e-mailem pokaždé, když dojde k aktualizaci kurzu.
 • Co když nemám vůbec žádné hudební vzdělání?
  K tomu, abyste prošli mým kurzem nepotřebujete znát noty, ani vědět, kdo napsal Labutí jezero. Součástí kurzu jsou kromě not i jejich zvukové záznamy. Můžete si tedy vybrat, jestli si písničku zahrajete z not, nebo poslechnete. Texty i videa v kurzu jsou vytvořeny tak, aby neznalost hudebních termínů nebránila pochopení a vstřebání informací.
 • Co když neumím zpívat?
  To bývá poměrně častá obava. Otázka je, co pro vás znamená umět zpívat. Mít dokonalou zpěvní techniku? Dokázat zazpívat árii? To opravdu není potřeba. :-)
  Pokud zvládnete zazpívat jednoduchou písničku, tak to bude stačit. Třeba v průběhu kurzu pocítíte touhu se ve zpěvu zdokonalit. :-)
  I zarytý nezpěvák získá v kurzu cenné informace, jak děti hudebně rozvíjet. A kdo ví, třeba ho to bude motivovat k tomu si na svůj pěvecký blok pořádně posvítit…

V kurzu jsem pro vás připravila bonusový materiál Velikonoční inspirace a souhrn zajímavé literatury.


Rozvíjení dětí pomocí hudebních činností není jednorázová záležitost. Kurz vám může ukázat, jak s dětmi pomocí hudby pracovat, ale to je jen začátek. Potom přichází to nejdůležitější a tím je praxe. Pokud si nenajdete čas na to začít si s dětmi hrát s hudbou, pak pro vás bude tento kurz jen plýtváním vaší energie.

Teď už víte vše důležité. Stačí jen kliknout na tlačítko objednat a můžete se vydat na jarní hudební cestu s kurzem Jaro s hudbou. Těším se na vás.

Veru z Hudebniště ❤️

OBJEDNAT