Hlavní obsah

Online kurz Podzim s hudbou

🍁 Chcete hudební inspiraci pro práci s dětmi na celý podzim?

🍁 Chcete rozvíjet ve svých předškolních dětech hudební schopnosti a dovednosti, ale nevíte jak na to?

🍁 Chcete s dětmi aktivně rozvíjet jejich hudebnost?

Připravila jsem pro vás online kurz 🍁 Podzim s hudbou, ve kterém vám ukážu, jak můžete jednoduše rozvíjet děti pomocí hudby. K tomu budete potřebovat pouze připojení k internetu a celý kurz můžete absolvovat z pohodlí vašeho domova.

VSTOUPIT DO KURZU

Veru

Jmenuji se Veronika Pazderková a jsem lektorka hudebních kurzů pro učitele, muzikoterapeutka a pedagožka HV. Své zkušenosti také sdílím na stránkách Hudebniště.cz, FB stránce Hudební hřiště a FB skupině Hrajeme si s hudbou.

Velmi si užívám chvíle, kdy si můžu s dětmi hrát s hudbou. Pokud bych měla najít jedno jediné slovo pro popis, co při této práci zažívám, bylo by tím slovem slovo RADOST.

Když jsem byla na mateřské, uvědomovala jsem si jako muzikant důležitost hudby pro rozvoj dětí, ale den jednoduše nebyl nafukovací. Někdy jsem měla energii a čas vymýšlet po večerech hudební aktivity, jindy jsem usínala dřív, než jsem dětem dozpívala ukolébavku. 
(Možná se vám to někdy taky stalo třeba při vyprávění pohádky. Ten moment, kdy už vlastně spíte, ale zároveň ještě vyprávíte pohádku a děti vás pak budí slovy: Mami, ty spíš? :-D)

Snažila jsem se začleňovat hudbu do každodenních činností pokud možno s co nejmenším úsilím. Byla jsem spokojená, že své děti dokážu přirozeně hudebně rozvíjet. 

Pak ve mně jednoho dne konečně dozrála myšlenka, že bych se mohla přihlásit na výcvik v muzikoterapii. A najednou mi bylo jasné, že to je moje cesta. Hudební činnosti, které jsem s dětmi do té doby dělala intuitivně získaly nový rozměr. Začala jsem objevovat, jak a proč si s hudbou s dětmi hrát.

Nejprve jsem pracovala s dětmi v lesních mateřských školkách, vedla hudební část kroužku pro předškoláky a užívala si hudební aktivity jako lektorka kroužku pro rodiče s malými dětmi. Potom mě osud zavál do waldorfské školy, kde hudebně pracuji s dětmi nižšího školního věku a ve speciální třídě. Minulý rok jsem si splnila svůj sen a v Brně otevřela kroužek Hudební hraní pro děti od 1,5 roku ❤️.

Pro malé děti je hraní si jedna z nejpřirozenějších činností. A tak si s dětmi hraji s hudbou.

Jak kurz probíhá?

 • Po zakoupení kurzu vám pošlu přístupové údaje pro přihlášení do kurzu.
 • Po dobu 6 týdnů vám každý týden otevřu jeden tematicky zaměřený modul.
 • Do kurzu Podzim s hudbou budete mít přístup i po skončení kurzu.
 • Během kurzu se budeme potkávat v uzavřené Facebookové skupině.

Kurz Podzim s hudbou je určený rodičům, prarodičům, učitelům a učitelkám v MŠ a průvodkyním a průvodcům předškolních dětí. Zkrátka všem, kteří chtějí do života dětí začlenit hudbu a hudební činnosti.

 

  

Co se v kurzu dozvíte a naučíte?

JAK SI S HUDBOU HRÁT?

Seznámím vás s řadou hudebních her, které rozvíjí nejen hudební dovednosti předškolních dětí, ale mají také vliv na rozvoj mnoha dalších dovedností, například komunikačních, pohybových a sluchových.

JAK PRACOVAT S RYTMEM U MALÝCH DĚTÍ?

Zjistíte, jak to mají malé děti s rytmem a jak rozvíjet jejich cit pro rytmus. Rytmus v životě dítěte ovlivňuje mnoho oblastí, včetně komunikace a hraje důležitou roli i při zvládání trivia ve škole.

JAK ROZVÍJET ZPĚV U PŘEDŠKOLÁKŮ?

Povíme si o tom, jak a proč zpívat s dětmi. Není to nijak složité, ale je dobré vědět, co dětským hláskům dělá dobře a co jim naopak může škodit. Je to podobné, jako kdybyste drželi při malování pastelku například sevřenou pěstí. Děti by se od vás učily nápodobou nesprávný úchop.

JAK SOUVISÍ POHYB S HUDBOU U DĚTÍ?

Malé děti prožívají hudbu celým tělem a proto věnuji v kurzu jeden modul hudbě a pohybu

JAK VŠE PROPOJIT S POHÁDKOVÝM PŘÍBĚHEM?

Děti milují pohádky a některé hudební aktivity se dají velmi lehce začlenit do příběhu. Ukážeme si, jak na to.

  

Jaké materiály a benefity získáte?

 • V každém ze šesti modulů jsou pro vás připravené tematické básničky, písničky a říkadla, se kterými můžete v daném týdnu s dětmi pracovat. Jedná se částečně o poklady z naší lidové tvorby a částečně o mou autorskou tvorbu.
 • V jednotlivých modulech také najdete hudební hry, které se vztahují k jednomu z šesti témat kurzu.
 • Dále jsem pro vás přichystala 6 podzimních pohádek s hudebními aktivitami, se kterými jsem s dětmi v minulých letech pracovala.
 • Natočila jsem pro vás také 6 videonávodů na výrobu jednoduchých hudebních nástrojů, které si s dětmi během podzimu můžete společně vyrobit.
 • Stejně jako já stále získávám nové informace a zkušenosti, mám v plánu i tento kurz aktualizovat a doplňovat. Ke všem aktualizacím budete mít přístup bez navýšení ceny kurzu.
 • Záleží mi na tom, aby byl můj kurz srozumitelný a abyste mohli začít s dětmi pracovat ihned po zahájení kurzu. Kromě textu tedy najdete v kurzu i mnoho videí a videonávodů.
 • Součástí kurzu je také uzavřená FB skupina Podzim s hudbou, kde se budeme potkávat po celou dobu trvání kurzu.

UŽ VÍM DOST A CHCI VSTOUPIT DO KURZU

Někdy může být náročné začít něco nového, když nemáte dostatek času a sil si získat potřebné informace. Navíc pustit se do něčeho, co jste nikdy nedělali je opravdu velká výzva.

Pokud ale cítíte, že rozvíjení dětí pomocí hudby s vámi rezonuje, neodkládejte své rozhodnutí na někdy. Většinou se nenajde lepší chvíle, než je právě teď.

V tomto podzimním kurzu dostanete vše, co potřebujete k tomu, aby se hudba stala součástí každodenního života vás a vašich dětí.

Když zrovna budete mít dost tvůrčích sil, můžete si s materiály z kurzu hrát a přetvářet si je. Stejně tak ale můžete použít materiály tak, jak jsem je napsala. Tipy, jak s nimi pracovat, se dozvíte přímo v kurzu.

Nemusíte se probírat hromadou informací na internetu a zvažovat, kterou hudební činnost s dětmi zkoušet. To, co v kurzu předávám, jsme vyzkoušela s mnoha dětmi a vím, že to funguje.

Vybrala jsem tolik aktivit, abyste s nimi mohli pohodlně pracovat v průběhu týdne, ale zároveň aby vás množství nezahltilo.

ANO, CHCI DO KURZU

Co za tuto cenu získáte?

 • 6 týdnů inspirace k hudebnímu rozvíjení vašich dětí
 • podzimní hudební materiály
 • pohádky s hudebními činnostmi
 • přístup do uzavřené podpůrné FB skupiny Podzim s hudbou
 • bezplatné aktualizace kurzu
 • časově neomezený přístup

Také vám dávám garanci vrácení peněz, pokud během prvního týdne zjistíte, že vám kurz nevyhovuje.

  

Témata jednotlivých modulů jsou:

🍁1. MODUL rytmus/dozrávání
🍁 2. MODUL technika hra na tělo/déšť
🍁 3. MODUL melodie/barevné listy
🍁 4. MODUL zpívání/rozloučení se zvířátky
🍁 5. MODUL hudba a pohyb/vítr
🍁 6. MODUL hudba a příběh/mlha

Co když…

Možná vás napadá:

V kurzu jsem pro vás připravila bonusový modul s dalšími podzimními písničkami a s informacemi o zajímavé literatuře.


Rozvíjení dětí pomocí hudebních činností není jednorázová záležitost. Kurz vám může ukázat, jak s dětmi pomocí hudby pracovat, ale to je jen začátek. Potom přichází to nejdůležitější a tím je praxe. Pokud si nenajdete čas na to začít si s dětmi hrát s hudbou, pak pro vás bude tento kurz jen plýtváním vaší energie.

Teď už víte vše důležité. Stačí jen kliknout na tlačítko objednat a můžete se vydat na podzimní hudební cestu s kurzem Podzim s hudbou. Těším se na vás.

Veru z Hudebniště ❤️

OBJEDNAT