Hlavní obsah

Rozvíjíme hudebnost u předškoláků

Jak a proč si s dětmi hrát s hudbou

Máte doma předškolní dítě a chcete ho hudebně rozvíjet?

Nejste si jisti, že to zvládnete, protože nejste hudebníci?

Nevíte, jak začít?

Je to lehčí, než si myslíte a zvládnete to i bez hudebního vzdělání a zkušeností. Potřebujete k tomu jednu jedinou věc. Rozhodnout se, že do toho půjdete. Ani zítra, ani „až jindy‟, ale teď.

Proč je tak důležité začít hned?

Dostali jste se na tuto stránku nejspíš proto, že Vás téma hudebního rozvoje dětí nějak oslovilo. Možná ve Vás myšlenka na společné hraní si s hudbou zraje už dlouho, možná k Vám přišla až teď. Ale je tu.

Můžete ji odehnat, nevšímat si ji a ona bude slábnout.

Nebo se můžete vrhnout do nového hudebního dobrodružství a růst společně s ní.

Pokud se opravdu rozhodnete začít, začněte hned.

Máte-li na to sílu teď, nečekejte na jindy.

Když víte, jak si začít se svým dítětem hrát s hudbou, můžete s klidem odložit své obavy. Budete vědět, že to zvládnete. A když navíc máte jasno v tom proč to děláte, co v dítěti skrze hudbu rozvíjíte, bude Vaše motivace dostatečně silná pro pokračování v práci.

Už vím vše potřebné a chci se do toho pustit hned.

CHCI SI KOUPIT EBOOK

 

Co mě inspirovalo k napsání eBooku?

Nejsilnější motivací k napsání tohoto eBooku pro mě byli rodiče a děti.

Potkala jsem spoustu rodičů, kteří o sobě tvrdili, že jsou nehudebníci. Sháněli se po hudebních kroužcích pro rodiče s dětmi, protože cítili, že chtějí děti hudebně rozvíjet. Nevěděli ale jak a nevěřili tomu, že se můžou sami s dětmi do tohoto velkého hudebního dobrodružství pustit hned a okdudkoli. Hledali tedy, a často nenacházeli, co by jim opravdu vyhovovalo.

A tak přicházeli za mnou a ptali se: „Nevíš o někom?‟. A já věděla. Věděla jsem o tom nejlepším průvodci pro jejich děti. Byli to totiž oni, jejich rodiče. Jen nevěděli, jak na to.

A druhou velkou motivací byly děti. Když jsem pracovala s dětmi, uvědomovala jsem si, jak dobře jim dělá hudba a hudební hry. Jak je rozvíjí a to nejen po hudební stránce.

Přišlo mi, že je škoda, že si někteří rodiče s dětmi hudebně nehrají. Že je skrze hudbu nerozvíjí a třeba jen proto, že to sami nezažili a proto nedokážou předat svým dětem.

Odkud při psaní čerpám?

Své zkušenosti a inspiraci čerpám především z muzikoterapie, práce s malými dětmi a vlastního muzicírování. Z vnitřního prožitku, teorie i praxe. Je to vzrušující cesta hudební krajinou a bude mi ctí, když Vás na ní budu moct aspoň chvíli doprovázet.

Některá hudební cvičení, o kterých v eBooku píšu, jsem čerpala z běžně dostupných zdrojů, s některými jsem se seznámila na výcviku a v praxi a některé hry přicházely jako inspirace během hudební práce s dětmi. Všechny je mám vyzkoušené a ráda s nimi pracuji. Přijdou mi zároveň snadné a účinné.

Menší krůčky, nebo veleskoky?

Když byly dcery v předškolním věku, cítila jsem, jak je důležité správně hospodařit s časem a vlastní energií. Vyčerpávat se mohutnými skoky je pro fungování rodiny velmi náročné. Pomocí malých krůčků a drobných změn je ale možné dojít opravdu daleko.

V tomto eBooku se snažím inspirovat Vás k akci pomocí menších i větších kroků. Máte-li sílu, můžete se jím nechat vést rychleji. Potřebujete-li menší krůčky, ukáže Vám jak na to.

Nepřestává mě fascinovat, jak komplexně dokáže hudba člověka rozvíjet. Spousta rodičů dělá hudební aktivity s dětmi intuitivně, aniž by přesně věděli proč. To je v naprostém pořádku. Jde jim o to Jak? a v praktické části mého eBooku se to dozví. Ale pokud patříte k lidem, kteří se rádi ptají Proč?, budou Vám sedět i teoretické části, které jsou v textu na začátku kapitol.

Nejčastější obavy

Možná máte pocit, že to zní sice pěkně, ale:

 • Neumíte zpívat ani hrát na hudební nástroj, a domníváte se, že nemůžete dítěti po hudební stránce nic předat
 • Myslíte si, že nemáte hudební sluch a obáváte se, že by to dítěti mohlo uškodit, kdybyste se pokoušeli s nimi hudebně pracovat
  Vaše děti vás milují a napodobují. Nemusíte hned zpívat a hrát. Nepotřebujete mít ani absolutní, nebo relativní hudební sluch. Když si budete hrát s hudbou s radostí, předáte jim tuto radost z hudebního tvoření. Za mě je to to nejcennější, co jim můžete z hudby předat.
 • Nemáte tolik síly, abyste se učili něco nového a složitého
  Tak to vás můžu uklidnit. Není to nic složitého. Možná trochu nového, ale to přece k růstu patří :-)
 • Nemáte čas
  V tom případě jste skvělí, že jste tento text dočetli až sem. Myslím to vážně! Taky jsem v určitém období měla pocit, že nemám čas. Proto jsem napsala tento eBook v momentě, kdy jsem cítila, že už dozrál ten správný čas.
  Hodně jsem při psaní přemýšlela nad tím, jak pomoct lidem, kteří nemají čas si informace složitě vyhledávat z různých zdrojů, ale cítí nutkavou potřebu děti hudebně rozvíjet. Hodně jsem při tom vzpomínala, jak jsem se já cítila, když jsem neměla čas a sílu, ale „jen‟ tu nutkavou potřebu. Proto jsem se snažila vytáhnout to, co považuji za nejdůležitější a nezatěžovat Vás složitou teorií, ani slovní vatou.
 • Nevíte jak na to
  To bývá poměrně častý důvod, proč se nepustit do něčeho nového, ikdyž si to hodně přejeme. I na to jsem v eBooku hodně myslela. Snažila jsem se vše jednoduše a srozumitelně popsat, abyste mohli ihned po přečtení eBooku začít. Na konci eBooku je odkaz, díky kterému si můžete všechna cvičení vytisknout. Budete je mít pohromadě a kdykoli k dispozici.
 • Vůbec, ale fakt vůbec hudbě nerozumíte
  To vůbec, ale fakt vůbec nevadí. Při psaní eBooku jsem myslela i na rodiče, kteří nemají teoretické hudební znalosti. Pro práci s dětmi je nutně nepotřebujete.
 • Nezvládnete to
  Zvládnou to vaše předškolní děti, zvládnete to hravě i vy :-)

A co když zjistíte, že to není nic pro vás?

Může se stát, že po přečtení eBooku zjistíte, že Vám nepřináší to, co potřebujete. V takovém případě mi do 14 dnů od obdržení eBooku napište a já Vám vrátím bez dalších otázek peníze v plné výši.

Smyslem tohoto eBooku je ukázat Vám, jak a proč s dětmi pracovat. To ale nestačí. Důležité je se pustit do práce s dětmi co nejdřív, nejlépe ihned po přečtení eBooku. Abych Vás na Vaší cestě ještě víc podpořila, připravila jsem Vám jako bonus pohádku O Budulínkovi, do které jsem zakomponovala některá cvičení z eBooku. Pohádku jsem Vám připravila také k tisku.

Jaká je hodnota eBooku a co v něm najdete?

Tento eBook nyní nabízím za 490 Kč.

Jedná se o zaváděcí cenu, takové letní pošťouchnutí k akci.

V ceně máte:

 • EBook - přes 30 stran textu, který se věnuje hudební práci s předškolními dětmi, obsahuje popis dechových cvičení, rytmických, melodických a pohybových her.
 • Bonusy
  • praktickou ukázku začlenění rytmických, melodických a dechových cvičení do pohádky o Budulínkovi
  • video s ukázkou rytmických a melodických her
 • Aktualizace - na aktualizaci Vás upozorním e-mailem

Aktualizace

Práce s dětmi je pro mě cestou, která mě baví a naplňuje. Stále se dozvídám a učím nové postupy a získávám další zkušenosti. Cítím, že nedokážu nabízet něco, s čím bych nebyla v souladu. Proto počítám s tím, že budu postupně eBook rozšiřovat a aktualizovat, že se bude zdokonalovat společně se mnou.

Postupně tedy bude i cena růst. Vy ale můžete tento eBook získat za současnou cenu, která se Vám s novými aktualizacemi nebude nijak navyšovat.

Skutečná hodnota eBooku se ale projeví až v momentě, kdy začnete praktikovat ve svém každodenním životě to, co se v něm dočtete. Pokud tento zásadní krok neuděláte, nemá pro Vás eBook žádnou hodnotu.

Ti, kteří eBook četli, mi napsali:

Kamila

Milá Veru, přečetla jsem tvůj eBook jedním dechem. Je srozumitelný a názorný. Inspiroval mě k tomu, abych KONEČNĚ zkusila muzicírovat se synem. Moc nás to baví. Díky!

Káťa

Tento ebook pomůže čtivým a milým způsobem na nohy všem, kteří by ve svém rodinném životě rádi přivítali více hudby, ale nejsou si jistí, jak na to. Příjemně inspirativní počtení!


Pokud cítíte, že Vás láká vyzkoušet si s dětmi hraní s hudbou, pusťte se do toho. Vstupte se mnou na tuto krásnou hudební procházku a vytvářejte s dětmi a v dětech prostor pro tvoření s hudbou.

KOUPIT EBOOK