Hlavní obsah

Rozvíjíme hudebnost u předškoláků

Jak a proč si s dětmi hrát s hudbou?

Potřebujete k tomu jednu jedinou věc. Rozhodnout se, že do toho půjdete. A to teď. Ani zítra, ani „až jindy‟.

Začněte rozvíjet své děti pomocí hudby tak, aby je to bavilo. Hravou a zábavnou formou.

Proč tak málo rodičů používá hudbu k rozvoji dětí?

Nejčastější strachy, se kterými se u rodičů setkávám jsou:

 • Nemám hudební sluch.
 • Neumím zpívat, nechci dítěti zpívat falešně.
 • Nemám hudební vzdělání.
 • Nevím, jak na to.
 • Nezvládnu to.

Je to lehčí, než si myslíte a zvládnete to i bez hudebního vzdělání a hudebních zkušeností.

 

Vytvořila jsem eBook, který vám ukáže, jak začít děti rozvíjet pomocí hudby. 

KOUPIT EBOOK

Proč se na tuto dobrodružnou cestu vydat právě se mnou?

Podporuji rodiče v hudební práci s dětmi.

Hudebně pracuji s dětmi už řadu let. 

 • Spolupracovala jsem na hudebním programu v rámci vzdělávání v lesních školkách.
 • Vedla hudební kurz pro maminky s dětmi od 2 let.
 • Lektoruji hudební kurzy pro rodiče i pedagogy.
 • Pracuji jako muzikoterapeutka.
 • Učím hudební výchovu ve speciální třídě na Waldorfské základní škole v Brně.
 • Absolvovala jsem tříletý kurz Integrativní muzikoterapie a řadu krátkodobých hudebních seminářů. 
 • Klasické hudební vzdělání jsem získala na uměleckém gymnáziu a na konzervatoři.

 

Ti, kteří eBook četli, mi napsali:

Helena

Helena

Milá Veru,
Váš e-book jsem přečetla doslova jedním dechem. Je skvěle napsaný a obsahuje tolik nápadů a videí, jak včlenit do každodenního života rodiny s dětmi hudbu, že mě to naprosto nadchlo. Líbí se mi, že v e-booku je mnoho praktických ukázek, které lze ihned s dětmi vyzkoušet, lze se k nim vracet. Tuto knihu vřele doporučuji. Helena *******

Jitka

Jsem moc ráda, že jsem objevila Hudebniště! Veronika Pazderková je odbornice na hudbu. V tomto eBooku nastiňuje teorii, ale hlavně přináší mnoho praktických tipů, jak rozvíjet hudebnost (nejen) u předškoláků. Očekávala jsem nějaká složitá hudební cvičení, o to víc mě překvapilo, že hudebnost můžeme s dětmi rozvíjet při naprosto přirozených každodenních činnostech, při hrách, při rodinných rituálech apod. Cvičení a hry jsou detailně vysvětleny v přiložených videích, což je super! Také velmi oceňuji, že Veronika podporuje rodiče v tom, aby dětem zpívali, aby neřešili, jestli zpívají dobře či špatně, zkrátka aby zpívali, protože je to přirozená a generacemi předávaná důležitá aktivita. Chci svoje dvě malé děti vést k hudbě a díky Veronice získávám fajn návod, jak na to.

Marie

Dobrý den,
moc děkuji za všechny tipy a rady, jak rozvíjet hudebnost u dětí. Je to pro mě další inspirace pro práci s dětmi v MŠ :-).

S pozdravem
Marie Tomková

Proč je tak důležité začít hned?

Dostali jste se na tuto stránku nejspíš proto, že Vás téma hudebního rozvoje dětí oslovilo. Možná ve Vás myšlenka na společné hraní si s hudbou zraje už dlouho, možná k Vám přišla až teď. Ale je tu.

 • Můžete ji odehnat, nevšímat si ji a ona bude slábnout.
 • Nebo se můžete vrhnout do nového hudebního dobrodružství a růst společně s ní.
 • Pokud se opravdu rozhodnete, začněte hned.
 • Máte-li na to sílu teď, nečekejte na jindy.

Když víte, jak si začít se svým dítětem hrát s hudbou, můžete s klidem odložit své obavy. Budete vědět, že to zvládnete. A když navíc máte jasno v tom proč to děláte, co v dítěti skrze hudbu rozvíjíte, bude Vaše motivace dostatečně silná pro pokračování v práci.

Už vím vše potřebné a chci se do toho pustit hned.

CHCI SI KOUPIT EBOOK

 

Co mě inspirovalo k napsání eBooku?

Nejsilnější motivací k napsání tohoto eBooku pro mě byli rodiče a děti.

Potkala jsem spoustu rodičů, kteří o sobě tvrdili, že jsou nehudebníci. Sháněli se po hudebních kroužcích pro rodiče s dětmi, protože cítili, že chtějí děti hudebně rozvíjet. Nevěděli ale jak a nevěřili tomu, že se můžou sami s dětmi do tohoto velkého hudebního dobrodružství pustit hned a okdudkoli. Hledali tedy, a často nenacházeli, co by jim opravdu vyhovovalo.

A tak přicházeli za mnou a ptali se: „Nevíš o někom?‟. A já věděla. Věděla jsem o tom nejlepším průvodci pro jejich děti. Byli to totiž oni, jejich rodiče. Jen nevěděli, jak na to.

A druhou velkou motivací byly děti. Když jsem pracovala s dětmi, uvědomovala jsem si, jak dobře jim dělá hudba a hudební hry. Jak je rozvíjí a to nejen po hudební stránce.

Přišlo mi, že je škoda, že si někteří rodiče s dětmi hudebně nehrají. Že je skrze hudbu nerozvíjí a třeba jen proto, že to sami nezažili a proto nedokážou předat svým dětem.

Odkud při psaní čerpám?

Své zkušenosti a inspiraci čerpám především z muzikoterapie, práce s malými dětmi a vlastního muzicírování. Z vnitřního prožitku, teorie i praxe. Je to vzrušující cesta hudební krajinou a bude mi ctí, když Vás na ní budu moct aspoň chvíli doprovázet.

Některá hudební cvičení, o kterých v eBooku píšu, jsem čerpala z běžně dostupných zdrojů, s některými jsem se seznámila na výcviku a v praxi a některé hry přicházely jako inspirace během hudební práce s dětmi. Všechny je mám vyzkoušené a ráda s nimi pracuji. Přijdou mi zároveň snadné a účinné.

Menší krůčky, nebo veleskoky?

Když byly dcery v předškolním věku, cítila jsem, jak je důležité správně hospodařit s časem a vlastní energií. Vyčerpávat se mohutnými skoky je pro fungování rodiny velmi náročné. Pomocí malých krůčků a drobných změn je ale možné dojít opravdu daleko.

V tomto eBooku se snažím inspirovat Vás k akci pomocí menších i větších kroků. Máte-li sílu, můžete se jím nechat vést rychleji. Potřebujete-li menší krůčky, ukáže Vám jak na to.

Nepřestává mě fascinovat, jak komplexně dokáže hudba člověka rozvíjet. Spousta rodičů dělá hudební aktivity s dětmi intuitivně, aniž by přesně věděli proč. To je v naprostém pořádku. Jde jim o to Jak? a v praktické části mého eBooku se to dozví. Ale pokud patříte k lidem, kteří se rádi ptají Proč?, budou Vám sedět i teoretické části, které jsou v textu na začátku kapitol.

Nejčastější obavy

Možná máte pocit, že to zní sice pěkně, ale:

 • Neumíte zpívat ani hrát na hudební nástroj, a domníváte se, že nemůžete dítěti po hudební stránce nic předat
 • Myslíte si, že nemáte hudební sluch a obáváte se, že by to dítěti mohlo uškodit, kdybyste se pokoušeli s nimi hudebně pracovat
  Vaše děti vás milují a napodobují. Nemusíte hned zpívat a hrát. Nepotřebujete mít ani absolutní, nebo relativní hudební sluch. Když si budete hrát s hudbou s radostí, předáte jim tuto radost z hudebního tvoření. Za mě je to to nejcennější, co jim můžete z hudby předat.
 • Nemáte tolik síly, abyste se učili něco nového a složitého
  Tak to vás můžu uklidnit. Není to nic složitého. Možná trochu nového, ale to přece k růstu patří :-)
 • Nemáte čas
  V tom případě jste skvělí, že jste tento text dočetli až sem. Myslím to vážně! Taky jsem v určitém období měla pocit, že nemám čas. Proto jsem napsala tento eBook v momentě, kdy jsem cítila, že už dozrál ten správný čas.
  Hodně jsem při psaní přemýšlela nad tím, jak pomoct lidem, kteří nemají čas si informace složitě vyhledávat z různých zdrojů, ale cítí nutkavou potřebu děti hudebně rozvíjet. Hodně jsem při tom vzpomínala, jak jsem se já cítila, když jsem neměla čas a sílu, ale „jen‟ tu nutkavou potřebu. Proto jsem se snažila vytáhnout to, co považuji za nejdůležitější a nezatěžovat Vás složitou teorií, ani slovní vatou.
 • Nevíte jak na to
  To bývá poměrně častý důvod, proč se nepustit do něčeho nového, ikdyž si to hodně přejeme. I na to jsem v eBooku hodně myslela. Snažila jsem se vše jednoduše a srozumitelně popsat, abyste mohli ihned po přečtení eBooku začít. Na konci eBooku je odkaz, díky kterému si můžete všechna cvičení vytisknout. Budete je mít pohromadě a kdykoli k dispozici.
 • Vůbec, ale fakt vůbec hudbě nerozumíte
  To vůbec, ale fakt vůbec nevadí. Při psaní eBooku jsem myslela i na rodiče, kteří nemají teoretické hudební znalosti. Pro práci s dětmi je nutně nepotřebujete.
 • Nezvládnete to
  Zvládnou to vaše předškolní děti, zvládnete to hravě i vy :-)

A co když zjistíte, že to není nic pro vás?

Může se stát, že po přečtení eBooku zjistíte, že Vám nepřináší to, co potřebujete. V takovém případě mi do 14 dnů od obdržení eBooku napište a já Vám vrátím bez dalších otázek peníze v plné výši.

Smyslem tohoto eBooku je ukázat Vám, jak a proč s dětmi pracovat. To ale nestačí. Důležité je se pustit do práce s dětmi co nejdřív, nejlépe ihned po přečtení eBooku. Abych Vás na Vaší cestě ještě víc podpořila, připravila jsem Vám jako bonus pohádku O Budulínkovi, do které jsem zakomponovala některá cvičení z eBooku. Pohádku jsem Vám připravila také k tisku.

Jaká je hodnota eBooku a co v něm najdete?

Tento e-book nabízím za 490 Kč.

V ceně máte:

 • EBook - který se věnuje hudební práci s předškolními dětmi, obsahuje popis dechových cvičení, rytmických, melodických a pohybových her.
 • Bonusy
  • praktickou ukázku začlenění rytmických a melodických cvičení do pohádky o Budulínkovi
  • video s ukázkou rytmických a melodických her
  • 4 inspirační e-maily s dalšími tipy a materiály, aby se vám lépe začínalo
  • malé a velmi praktické překvapení
 • Aktualizace - na aktualizaci Vás upozorním e-mailem

 

Aktualizace

Práce s dětmi je pro mě cestou, která mě baví a naplňuje. Stále se dozvídám a učím nové postupy a získávám další zkušenosti. Cítím, že nedokážu nabízet něco, s čím bych nebyla v souladu. Proto budu postupně eBook rozšiřovat a aktualizovat.

Postupně tedy bude i cena růst. Vy ale můžete tento eBook získat za současnou cenu, která se Vám s novými aktualizacemi nebude nijak navyšovat.

Skutečná hodnota eBooku se ale projeví až v momentě, kdy začnete praktikovat ve svém každodenním životě to, co se v něm dočtete. Pokud tento zásadní krok neuděláte, nemá pro Vás eBook žádnou hodnotu.


Pokud cítíte, že Vás láká vyzkoušet si s dětmi hraní s hudbou, pusťte se do toho. Vstupte se mnou na tuto krásnou hudební procházku a vytvářejte s dětmi a v dětech prostor pro hudbu.

KOUPIT EBOOK

Veru

Veru
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.