Hlavní obsah

Tipy na zábavné prázdninové hudební hry

Schází vám občas inspirace ke společnému hudebnímu řádění s dětmi?

Chtěli byste mít vždy v záloze nějakou prima hudební hru?

Vytvořila jsem balíček hudebních her,
které můžete mít stále po ruce

to chci

Když jsem byla na mateřské, hledala jsem často inspiraci ke společným hrám a tvoření s dětmi. Výtvarných aktivit a tipů byl plný internet, ale hudební materiály na hraní si s dětmi téměř nebyly.

Kouzlo hudebních her jsem objevila na táboře rodičů s dětmi. Tenkrát byla starší dcera předškolačka. U táboráku se tam hrály písničky a občas i hudební a pohybové hry. Byla jsem nadšená jednoduchostí a zábavností her. Ale co je důležitější, děti byly nadšené taky. Motivace stihnout večerní program u ohně byla u dětí nezvykle silná.

Ten samý rok jsem nastoupila do výcviku muzikoterapie a začala pravidelně pracovat s různě starými dětmi s hudbou a hudebními hrami. Postupně jsem si vytvořila herní balíček, ve kterém mám zásobu osvědčených hudebních her.

Nejsou nijak zvlášť složité, děti je milují a zároveň se díky nim
hudebně i pohybově rozvíjí.

Zvládnou je předškoláci, ale baví i starší děti a hravé dospěláky. Dají se jednoduše upravit, aby byly náročné tak akorát pro věk dětí, se kterými je budete hrát.

Vedle muzikoterapeutické práce s dětmi jsem spolupracovala na hudebně pohybových hrách s lesními školkami, mateřskými kluby, lektorovala kurzy o hudební práci s dětmi na 1. stupni a učila HV na 1. stupni.

Ve hře se skrývá obrovský potenciál k přirozenému učení dětí a získávání dovedností a schopností, které využijí i v budoucím životě. Hrají si a při tom se učí. A ani to neví. 

Různé hudební hry tak mohou u dětí rozvíjet vedle hudebních dovedností i empatii, jemnou a hrubou motoriku, koordinaci pohybů, pravolevou orientaci, cit pro fairplay, spolupráci, komunikaci, sebevyjádření a mnoho dalších schopností a dovedností.

V eBooku najdete:

  • popis jednotlivých her (13 hudebních her)
  • videa ke hrám a tipům na přání k jídlu (13 videí)
  • noty (7 notových materiálů)
    Pokud patříte mezi ty, pro které jsou noty jen srandovně vyhlížející kuličky s nožičkou, nezoufejte. Vše si můžete pohodlně přehrát v přiloženém zvukovém souboru.
  • zvukové záznamy k notám (rytmické hry, písničky na přání k jídlu, pohybové hry s písničkou).
  • jednu kapitolu eBooku věnuji tipům na melodické a rytmické přání k jídlu
  • na konci přidávám tip na příjemný hudební budíček.

K hraní popisovaných hudebních her není potřeba, abyste měli speciální hudební vzdělání a pokud si nejste jistí v notovém zápisu, můžete si melodii jednoduše přehrát v přiloženém zvukovém souboru.

  • Zároveň jsem k písničkám přidala kytarové akordické značky, abyste si je mohli doprovodit na kytaru, nebo ukulele. Dají se ale samozřejmě zpívat i bez doprovodu nástrojů.
  • Tóninu písní jsem volila takovou, aby se příjemně zpívala především předškolním a mladším školním dětem. 

Představte si, jaké by to bylo mít vždy po ruce nějakou hru, která děti na chvíli zabaví.

Mít takovou Há Há Kápézetku (Hudebně hravou krabičku poslední záchrany), ve které vždy najdete inspiraci k hudební hře.

CHCI KOUPIT

Hry, které jsem vybrala do tohoto eBooku jsem zkoušela s různě starými dětmi. Pečlivě jsem volila takové hry, které děti nejvíc bavily a zároveň nevyžadují žádné speciální pomůcky.

Vy už nemusíte věnovat čas hledání, zkoušení a vybírání, protože takovou základní sadu hudebních her jsem pro vás zpracovala v tomto materiálu.

Dostáváte tipy na to, jak smysluplně trávit chvíle s dětmi hrou s hudbou, ať už budete doma, v klubovně, na zahradě nebo v přírodě.

Většina her se dá upravit pro různě staré děti od předškoláčků, až po dospěláky.

EBook Tipy na zábavné prázdninové hudební hry můžete pořídit za 320 Kč

❔❔❔ Možná vás napadá, jestli se nedají hry najít i někde bezplatně. ❔❔❔

Je možné, že některé hry najdete i na internetu a v různých publikacích o hudebních hrách. Tento eBook je ale ojedinělý tím, že vám v něm nabízím i videa s popisem. Navíc jsem všechny v eBooku uvedené hry mnohokrát vyzkoušela s dětmi a ověřila si, že skvěle fungují.

❔❔❔ A proč jsem vybrala jen 13 hudebních her? Copak jich není víc? ❔❔❔

O hudebních hrách by se dala napsat tlustá kniha s mnoha tipy. V tomto případě mi ale přijde, že méně je více. Vybrala jsem takové hry, na které nepotřebujete mít speciální hudební vzdělání a vystačíte si pouze s jediným hudebním nástrojem. A tím je vaše tělo (v některých hrách hlas, jinde zvuky vydávané při hře na tělo).

Zároveň jsem vybírala hry, které děti baví a nejsou příliš složité.

A upřímně, ze 13 her se lépe vybírá, než ze 113. Mým záměrem není vás zahltit nepřeberným množstvím her, ale ukázat vám ty, které můžete s dětmi hrát hned. 

❔❔❔ Co když se v eBooku nedozvím to, co chci? ❔❔❔

To se samozřejmě může stát. Pokud během 14 dní po zakoupení eBooku zjistíte, že vám eBook nepřinesl to, co jste očekávali, vrátím vám bez jakýchkoli otázek peníze zpět na váš účet. Velmi mi záleží na tom, aby vám eBook přinesl inspiraci a byl vaším praktickým průvodcem. Nechci, aby byl jen dalším zbytečným souborem na vašem počítači.

 

Tento eBook můžete pořídit za 320 Kč.

UŽ VÍM DOST A CHCI EBOOK HNED

Veru

Veru
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.