Hlavní obsah
 • Použití rytmické hry v pohádce

  Použití rytmické hry v pohádce

  Čtení nebo vyprávění pohádek mají rády snad všechny děti bez ohledu na věk. Když navíc začleníte do příběhu rytmické hry, užijete si nejen legraci, ale zároveň budete u dětí rozvíjet i mnoho dalších dovedností.

 • Tlesky plesky

  Tlesky plesky

  Jsem od přírody hravý tvor. Mám mnoho oblíbených her, mezi kterými samozřejmě nemohou chybět ani ty rytmické. Ráda bych vám v tomto blogu představila jednu, kterou mám spojenou s táborovými ohni a létem.

 • Kutálení nejen pro batolata

  Kutálení nejen pro batolata

  Kutálení s míčkem je skvělá činnost na rozvoj jemné motoriky, soustředění, koordinace pohybů a spolupráce. Když k tomu přidáte pár jednoduchých hudebních prvků, můžete podpořit i cit pro rytmus, melodii a hudební paměť.

 • Hra na zrcadlo

  Hra na zrcadlo

  V tomto článku se detailněji podíváme na hudebně-pohybovou hru na zrcadlo. Popíšeme si i její obměny a v jakých situacích s nimi můžeme pracovat. Hra se hodí pro dva hráče i pro skupinku dětí.

 • Pravěké muzikohrátky

  Pravěké muzikohrátky

  Když je téma táboru pravěk, chce to i nějaké prahudební skotačení. Proto jsem tento článek věnovala pravěkým hudebním nástrojům, které naši prapředci používali a dají se lehce vyrobit i s dětmi, a hlavně třem hudebním hrám vhodným nejen k tématu pravěku.

 • Hromniční rytmizování

  Hromniční rytmizování

  Většina lidí zná starou lidovou pranostiku „Na Hromnice o hodinu více“. Ale co to jsou ty Hromnice, jak je slavili naši předci a jak si tento svátek s dětmi užít hudebně? I o tom je tento článek.

 • Když slyšíš a přece neslyšíš

  Když slyšíš a přece neslyšíš

  V tomto článku si posvítíme na jednu z důležitých sluchových dovedností, totiž na sluchové rozlišování. Jedná se o dovednost, kterou děti ocení například ve škole při čtení a psaní. A vy koneckonců také. :-) Zároveň si popíšeme 2 hry, pomocí kterých můžeme sluchové rozlišování u dětí podpořit a rozvíjet.