Hlavní obsah
-
Použití rytmické hry v pohádce
Čtení nebo vyprávění pohádek mají rády snad všechny děti bez ohledu na věk. Když navíc začleníte do příběhu rytmické hry, užijete si nejen legraci, ale zároveň budete u dětí rozvíjet i mnoho dalších dovedností.
-
Tlesky plesky
Jsem od přírody hravý tvor. Mám mnoho oblíbených her, mezi kterými samozřejmě nemohou chybět ani ty rytmické. Ráda bych vám v tomto blogu představila jednu, kterou mám spojenou s táborovými ohni a létem.
-
Kutálení nejen pro batolata
Kutálení s míčkem je skvělá činnost na rozvoj jemné motoriky, soustředění, koordinace pohybů a spolupráce. Když k tomu přidáte pár jednoduchých hudebních prvků, můžete podpořit i cit pro rytmus, melodii a hudební paměť.
-
Hra na zrcadlo
V tomto článku se detailněji podíváme na hudebně-pohybovou hru na zrcadlo. Popíšeme si i její obměny a v jakých situacích s nimi můžeme pracovat. Hra se hodí pro dva hráče i pro skupinku dětí.
-
Pravěké muzikohrátky
Když je téma táboru pravěk, chce to i nějaké prahudební skotačení. Proto jsem tento článek věnovala pravěkým hudebním nástrojům, které naši prapředci používali a dají se lehce vyrobit i s dětmi, a hlavně třem hudebním hrám vhodným nejen k tématu pravěku.
-
Hromniční rytmizování
Většina lidí zná starou lidovou pranostiku „Na Hromnice o hodinu více“. Ale co to jsou ty Hromnice, jak je slavili naši předci a jak si tento svátek s dětmi užít hudebně? I o tom je tento článek.
-
Když slyšíš a přece neslyšíš
V tomto článku si posvítíme na jednu z důležitých sluchových dovedností, totiž na sluchové rozlišování. Jedná se o dovednost, kterou děti ocení například ve škole při čtení a psaní. A vy koneckonců také. :-) Zároveň si popíšeme 2 hry, pomocí kterých můžeme sluchové rozlišování u dětí podpořit a rozvíjet.
-
Jak se jenom jmenuje?
V tomto blogovém článku bych vás ráda seznámila s hudebně pohybovou hrou, kterou velmi ráda používám s dětmi v novém i staronovém kolektivu pro rychlejší zapamatování nových jmen.